Přeskočit na obsah

MVDr. Lenka Penčáková CertCAAPR


Dle mých rodičů jsem od mala říkávala, že jednou budu paní doktorka zvířátek. Protože sny by si měl člověk plnit, já si za svým snem šla.

Gymnázium jsem absolvovala v rodném Havířově. Po maturitě jsem se rozhodovala mezi studiem veterinárního lékařství a humánní fyzioterapií. Vyhrál dětský sen a v roce 2008 jsem ukončila studium na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno a získala vysněný titul MVDr.

Veterinární praxi jsem zahájila na klinice, kde byly operace páteře, komplikované zlomeniny, ortopedičtí a neurologičtí pacienti velmi častí. Další zkušenost z prvoliniové praxe, mě jen utvrdila v tom, co jsem dlouhou dobu považovala za důležité. A to že komunikace s majitelem a osobní kontakt se psem, je základ každé péče, ať už se věnujete jakékoli specializaci.

S přibývající praxí a zkušenostmi jsem došla k přesvědčení, že si s klasickou medicínou nevystačím. Život, i ten pracovní, Vás vždy svými cestami dovede přesně tam, kde máte i chcete být. A tak jsem si na své cestě vpřed vytyčila svůj další sen. A to fyzioterapii, ovšem tentokrát pro zvířata.

18 měsíců intenzivního a náročného studia pořádaného Asociací fyzioterapie a rehabilitace zvířat (www.asofyrez.cz), ukončeného v dubnu 2019 obtížnou dvoudenní zkouškou, bylo dalším krokem ke splnění snu a stal se ze mě certifikovaný fyzioterapeut a rehabilitační pracovník zvířat (CertCAAPR).

Jaká to byla cesta a co mě k tomu vedlo, si můžete přečíst v článku uveřejněném v komorovém časopise veterinárních lékařů

 Zvěrokruh 6/2019

Co je to CertCAAPR?